Erksam Sigorta Aracilik Hizmetleri Ltd.Sti

Kasko Jet

 

Mapfre Sigortanın Genişletilmiş kasko poliçesine ilave teminatlar ekleyerek müşterilerinin onayına sunduğu fark yaratan özel bir üründür. Hasar sürecinde karşılaşılan tüm sorunları neredeyse minimuma indirerek müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutulması amaçlanmıştır.

 • Gerçekleştirilen onarım için ömür boyu garanti
 • Tek hasar durumunda poliçenizde hasar koruma teminatı
  • Sadece KaskoJet Servis’lerinden hizmet almış olmak şartıyla hasarsızlık indirim oranı %40, %50 ve %60 olan Sigortalılarımızın %100 rüculu veya bir adetle sınırlı olmak üzere Radyo Teyp veya cam hasarı dışında kalan başkaca bir hasar nedeni (pertotal ve çalınma hasarları hariç) ile oluşabilecek bir adet kasko hasarında poliçenin Mapfre Genel Sigorta A.Ş. tarafından yenilenmesi halinde hasarsızlık indirimleri sıfırlanmayacak, poliçe üzerinde yazılı indirim oranı ile yenilenecektir. Farklı servislerden hizmet alınması halinde hasarsızlık indirim oranınız bir alt orana indirilerek yenilenecektir.

 • Onarım süresince ikame araç
  • Kasko poliçesi ile hasar onarımı yaptıran müşterilerin karşılaştığı en büyük sorunlardan birisi ikame aracın temini ve kullanım süresidir. Sigorta eksperinin belirlemiş olduğu tamir süresinde genellikle servisler aracın onarımını yetiştirememektedir. Bu süre uzaması sebebi ile müşterilerden kiralık araçlar geri alınmaktadır. Kaskojet ürünümüzde, sadece KaskoJet Servis’lerinden hizmet almış olması şartıyla aracınızı bıraktığınız servisten ikame aracınızı alarak çıkıyorsunuz ve ikame aracınız onarım süresince sizde kalıyor. (pertotal ve çalınma hasarları hariç)

 • Onarım işlemlerinde Orijinal yedek parça kullanımı
  • Sigorta konusu aracın teminat kapsamındaki bir hasarı nedeniyle Onarımının kararlaştırıldığı durumlarda hasarın tazmininde orijinal parça kullanılacaktır. Ancak;

   1. Orijinal parçanın piyasada üretici/ithalatçı firma stoklarında bulunmaması halinde ve/veya,
   2. Hasara maruz kalan parçaların orijinal parça olmadığının eksper marifetiyle belirlenmesi halinde ve/veya,
   3. Sigortalının hasar maliyetini düşürülmesi amacıyla “eşdeğer parça” kullanmayı önerdiği veya kabul ettiği hallerde, hasar tazmininde orijinal parça yerine eşdeğer parça kullanılacaktır.

    

 • Mini Onarım Hizmeti
  • Aracınızda oluşabilecek aşağıda belirtilen ölçüsel ve adetsel limitlerle tarif edilen hasarlarınızın poliçede isim ve iletişim bilgileri verilen her biri birer KaskoJet Servisi olan GENEL SERVİS İstasyonlarında yapılabilmektedir. Bu kapsamda verilen hizmetler hasarsızlık indirimini bozmaz.
   Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme ( Yılda üç adet ile sınırlı ): Boyanın zarar gördüğü 15 cm çapa kadar ezik, vuruk ve çizikler.
   Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme (Yılda üç adet ile sınırlı): Boyanın zarar görmediği 7,50 cm çapına kadar kaporta göçükleri,
   Boya Tamiri / Mini Yama (Yılda üç adet ile sınırlı): 30 cm çapa kadar plastik tampon sıyrıkları, 30 cm’ye kadar çiziklerden kaynaklı kaporta sıyrıkları,

 • Vale Hizmeti
  • Kaza sonrası Mapfre Sigorta Asistans Hattı’nı arayarak çekici hizmeti talebinde bulunabileceğiniz gibi aracınızın hareket ettiği durumlarda, il sınırları içinde, GENEL SERVİS’in size özel kapıdan kapıya Vale hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Bu hizmet kapsamında, aracınız ücretsiz Vale hizmeti ile alınır, aracınızın onarımı tamamlandıktan sonra da aracınız Vale hizmeti ile teslim edilir.


Mapfre Ankara